10. prosince 2015

Týden podnikání 2015Týden od 16. do 20. 11. byl zasvěcen podnikání – probíhal totiž tradiční Global Entrepreneurship Week, Týden podnikání. Podnikatelé z celé České republiky měli po celý týden možnost účastnit se různých akcí, které byly většinou organizovány zdarma nebo za symbolický poplatek. A co nejvíc oslovilo nás?
V pondělí to byly Podnikatelské/manažerské inspirace, workshop, který se konal v Coworking Prague. Snad to bylo tím, že v pondělí po ránu se nikomu nechtělo přijít, navíc když byl druhý den svátek, ale tato akce by si určitě zasloužila lepší propagaci. Dušan Nepejchal z RISTEM Advisory nám kladl otázky k zamyšlení: Proč by si zákazníci měli koupit náš produkt, a ne cizí? Proč my sami si vybíráme některé produkty oproti jiným? Co zákazník od našich služeb očekává? Je určitě pravda, že náročnost našich zákazníků stoupá a texty si nenechávají překládat, protože neumí jazyk, ale spíš proto, že na překlad nemají čas.Ve středu potom následovala debata na téma Intuice a emoce v podnikání, která se konala v pražské pracovně ŽENY s.r.o. Společně s Evou Čejkovou, Ivou Pondělíkovou a Rostyou Gordon-Smith jsme se zamýšlely nad tím, jestli je dobré v podnikání naslouchat své intuici, a že vlastně veškerý business je založený na emocích.
 
Zlatým hřebem celého týdne byl večírek na oslavu Dne podnikatelek, který se konal ve čtvrtek večer. Akci spolupořádaly dámy z Business and Professional Women, Business for Breakfast a Global Institute for Extraordinary Women. Během večírku jsme rozhodně nezůstaly nasuchu, a navíc za přispění networkingové hry se nové kontakty navazovaly přímo samy.
Poslední akcí Týdne podnikání, které se naše společnost účastnila, byla konference Entreprelooza!, pořádaná Americkým centrem v Praze. Nejvíc nás oslovila ranní diskuse „Podnikání a ženy: Vzestup podnikatelek v Čechách“. Diskutovaly Petra Kubálková  (Women Up, Cats2Cats), Lenka Šťastná (Business and Professional Women Prague), Marie Petrovová (Osvobozená domácnost) a Alena Křížková (Sociologický ústav AV ČR) a v roli moderátorky Jitka Schmiedová (Česká spořitelna).Znáte Týden podnikání a zúčastnili jste se nějaké akce? Co vás nejvíc zaujalo?

Žádné komentáře:

Okomentovat