13. března 2015

Pět tipů na jarní akce pro překladatele a tlumočníky


Již tento víkend proběhne v Praze v prostorách Rumunského velvyslanectví terminologický seminář k trestnímu a občanskému právu v ČR a Rumunsku. Seminář pořádá Komora soudních tlumočníků ČR, tak neváhejte a přihlaste se. 
O měsíc později, konkrétně 11. dubna 2015, se můžete zúčastnit semináře pro uchazeče o jmenování soudním tlumočníkem. Komora soudních tlumočníků ČR pořádá tento seminář dvakrát do roka, vždy na jaře a na podzim, a vhodný je i pro již jmenované tlumočníky. Dozvíte se spoustu novinek, můžete se na cokoliv zeptat a ujasnit si některé sporné věci. 
A když už jsme u akcí Komory, ve dnech 17. – 19. dubna 2015 proběhne tradiční anglický terminologický seminář, tentokrát v Olomouci. Na programu budou věcná práva s oblíbenou Martou Chromou. Už se moc těšíme! 
Další dvě akce, na které bychom vás chtěli upozornit, jsou zdarma:
V sobotu 28. března se v Praze koná tradiční Mladý Jeroným, obdoba podzimních Jeronýmových dnů pro začínající překladatele. Mimo jiné bude představen vítěz slovníku roku 2015. Na podrobný program se můžete podívat na stránkách Jednoty tlumočníků a překladatelů
Ještě dnes, 13. března 2015, můžete navštívit mezinárodní jazykový a vzdělávací veletrh Lingua Show, který se koná na holešovickém výstavišti. My vyrážíme za chvíli.(lb)

Žádné komentáře:

Okomentovat