28. března 2015

Ladies OnlyV posledních měsících jsme se u nás ve firmě opřeli trochu více do networkingu (neboli „síťování“, jak jsem nedávno někde slyšela). Ke svému překvapení jsem zjistila, že existuje celá řada čistě „dámských spolků“ a že se ženy v byznyse dokážou navzájem podpořit. Pokud by se některá z vás chtěla přidat, možnosti jsou mimo jiné následující:


Koláž z březnové snídaně
Každý první čtvrtek v měsíci (s výjimkou letních prázdnin) můžete přijít posnídat na Opening Windows. Jedná se o iniciativu, kterou organizuje a podporuje společnost Microsoft, je ale přístupná všem ženám z byznysu.   Scházíme se vždy v  8 hodin v Costa Coffee na Můstku (Praha) a  těšit se můžete nejen na snídani na účet Microsoftu, ale hlavně na setkání s inspirativním hostem. Další akce se koná již 2. 4., tak neváhejte a registrujte se! Více informací se dozvíte přes skupinu Opening Windows na LinkedIn.
Zajímavá skupina žen, zejména z vyššího managementu, se sdružuje kolem časopisu Business Woman. Ten není dostupný v běžné síti periodik, takže jestli jste o Business Woman dosud neslyšely, není to nezbytně vaše chyba. :-) Samotný časopis (vychází jako občasník – ani po roce a půl předplatného vlastně nevím, kdy ho můžu čekat ve schránce)
se zaměřuje na oblast managementu, leadershipu a osobního a profesního rozvoje a pro mě osobně je výborným zdrojem inspirace a motivace. Na magazín postupem času navázala setkání se zajímavými ženami v podobě snídaní Business Woman Breakfast a podvečerních setkání How I Did. Naposledy jsme měly možnost blíže poznat Biljanu Weber, generální ředitelku Microsoft ČR, a navazovat kontakty při skleničce vína na půdě Anglo-American University. Akce Business Woman nejsou sice zdarma, ale na oplátku se podíváte na zajímavá místa, kam byste se jinak asi nedostaly.


A pak je tu jedna žhavá novinka, ženské hnutí MINERVA 21, které oficiálně funguje teprve od ledna tohoto roku.  Jeho iniciátorkou je Rostya Gordon-Smith. Pokud jste ještě neměly možnost vidět Rostyu naživo, doporučuji alespoň záznam z Show Jana Krause.  Pochopíte, že motto MINERVY 21 „Čeříme vodu“ rozhodně nevyzní naprázdno. Zatím jsme „čeřily vodu“ na klubovém setkání v Praze a na diskusním fóru v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR.  Akcí se účastnil doslova zástup inspirativních žen a odcházely jsme nabité novou energií. Další klubová setkání MINERVY 21 se bude konat 2. a 8. 4. v Brně a 22. 4. v Praze.  MINERVA je také na Facebooku


A to jsem já (vpravo :-) (Foto: www.vsemzenam.cz)
A poslední akce, kterou jsem se v poslední době navštívila, byl festival inspirace a zážitků Všem ženám.  Konal se u příležitosti Mezinárodního dne žen (zajímavé, jak se tento svátek v moderní podobě začíná znovu slavit) ve dnech 8. a 9. 3. v Míčovně Pražského hradu. Organizátorce Petře Janíčkové se podařilo dát dohromady neuvěřitelnou plejádu známých tváří ze světa byznysu, módy, gastronomie aj., kterých jsme se mohly zeptat prakticky na cokoliv. Těžko v několika větách zprostředkovat, co všechno se na festivalu dělo – musíte si zkrátka počkat na další ročník… (lb)

Foto: www.vsemzenam.cz

Foto: www.vsemzenam.cz


Žádné komentáře:

Okomentovat