16. února 2015

Komora soudních tlumočníků v novémKomora soudních tlumočníků ČR vstoupila do nového roku s novým webem. Svěží, moderní design se nám moc líbí. 


Návštěvníkům nový web umožňuje snazší vyhledávání tlumočníků a rozesílání hromadných poptávek. Členům Komory zase dovoluje lehce spravovat a editovat informace na členské kartě. Nově si každý soudní tlumočník může nahrát profilovou fotografii nebo uvést specializaci.

Cenným zdrojem informací (nejen pro soudní tlumočníky) bezpochyby je sekce Profesní informace. Dozvíte se zde například, jak má správně vypadat tlumočnická doložka nebo jak se sešívá překlad s originálem. Ke stažení jsou zde vzory dokumentů jako formulář vyúčtování nebo elektronický tlumočnický deník. 

Na všechno, co jste kdy chtěli vědět o soudním tlumočení a překladu (ale báli jste se zeptat), naleznete odpověď v části Diskuze. Například, že je možné provést pouze částečný překlad nebo svázat překlad s obyčejnou kopií, ale že jako soudní tlumočník češtiny nemůžete překládat dokumenty ze slovenštiny, třebaže slovensky perfektně rozumíte, pokud k tomu nemáte příslušné oprávnění (jmenování). 


Všechny, co rádi „lajkují“, jistě potěší, že od minulého týdne je Komora soudních tlumočníků také na Facebooku. Pokud byste rádi měli informace o všech novinkách a akcích, které Komora pořádá, sledujte její facebookové stránky.

Žádné komentáře:

Okomentovat