21. června 2013

Sedm odkazů, které se vám mohou hodit

Možná se k vám už dostala informace o tom, že Česká pošta od 1. srpna zdraží některé své služby. Pokud se podobně jako my bez listovních zásilek zatím neobejdete, můžete si od poloviny července zažádat o zákaznickou kartu, která slibuje různé výhody, jako je levnější poštovné a čárový kód, díky kterému nemusíte vypisovat adresu odesílatele. Registrovaným podnikatelům budou karty vydávány zdarma. Více informací naleznete zde.

O virtuálním zálohováním prostřednictvím služby Dropbox jsme na tomto blogu již psali. Další možností je virtuální disk Google Drive. Obě možnosti popisuje článek uveřejněný na webových stránkách jednoho z našich klientů


Jestliže vás zajímají digitální a komunikační technologie, které ve stále větší míře ovlivňují také náš obor, můžete vyzkoušet mezinárodní konferenci, kterou ve dnech 8. – 10. července pořádá Vysoká škola báňská v Ostravě. Více informací naleznete na stránkách konference. Žádnou osobní zkušenost s touto akcí zatím nemáme, takže pokud se do Ostravy vydáte, určitě se s námi podělte o zážitky.

Na jarní akci Mladý Jeroným, určené začínajícím překladatelům, zazněla také přednáška "Co chce agentura od překladatele?". Přednášku jsme naživo neslyšeli, ale pod prezentaci, která shrnuje její hlavní body, se můžeme podepsat. Ke stažení zde

Jak každý správný překladatel ví, slovníků a glosářů není nikdy dost, zvlášť pokud jsou dostupné online. V poslední době jsme narazili na tyto: Anglicko-český a česko-anglický slovník odborného vzdělávání, Anglicko-český / česko-anglický slovník matematické terminologie a Anglicko-český výkladový slovník pojmů z oblasti čárových kódů.

Máte nějaké vlastní tipy na zajímavé odkazy, glosáře nebo novinky? Napište nám o nich do komentářů!

Žádné komentáře:

Okomentovat