19. května 2013

Nový občanský zákoník


Možná neuniklo vaší pozornosti, že od 1. ledna 2014 vstoupí v platnost nový občanský zákoník. Konkrétně se bude jednat o zákon 89/2012 Sb. Jak už zaznělo mnohokrát v médiích, nový zákoník přináší celou řadu (staro)nových pojmů. Víte, kdo nebo co je to pachtýř, výprosa nebo rozhrady? MS Word, ve kterém píšeme koncept tohoto příspěvku, je zarytě podtrhává jako slova neznámá. Zda jste na tom lépe než nejrozšířenější textový editor, si můžete vyzkoušet v online textu třeba zde. 
S orientací v problematice by vám mohl pomoci seminář organizovaný Právnickou fakultou Masarykovy univerzity v Brně, připravovaný pod záštitou Komory soudních tlumočníků ČR, který je určený zejména pro tlumočníky a překladatele. Seminář se koná již tento pátek 24. 5. Podrobnosti a přihlášku naleznete zde.

Nový občanský zákoník byl také tématem letošního terminologického semináře angličtiny, který každoročně pořádá Komora soudních tlumočníků ČR. Pokud vám tento seminář unikl, nemusíte zoufat. Další terminologické semináře na stejné téma se totiž budou konat v létě, a to hned na dvou místech: v týdnu od 15. do 19. července v Kroměříži a následující měsíc, 19. až 23. srpna, v Praze. V Kroměříži se můžete tradičně vzdělávat v angličtině a němčině, ke kterým letos přibyla také francouzština, v Praze potom v angličtině, němčině a ruštině. Angličtinu v obou případech zaštítí oblíbená PhDr. Marta Chromá. Podrobnosti, přihlášky a program naleznete na stránkách Komory.

Chystáte se na některou z akcí? Nebo máte tipy na jiné?

Žádné komentáře:

Okomentovat