24. července 2012

Sdílení pracovní plochy v programu Skype


Dnes zabrousíme mimo oblast jazyků a překladů a představíme vám novou možnost, kterou nabízí program Skype. Dobrá, tak není úplně nová, ale pokud Skype používáte a ještě tuto funkci neznáte, určitě se vám bude hodit. Jedná se o sdílení obrazovky mezi dvěma i více uživateli.


Pro využití možnosti je třeba mít instalovanou nejnovější verzi softwaru SkypePak už jenom stačí zavolat některému z vašich kontaktů. Možnost pro sdílení obrazovky se nachází na spodní nástrojové liště společně s tlačítky pro uskutečnění videohovoru, vypnutí a zapnutí mikrofonu apod. a skrývá se pod symbolem plus. Sdílet můžete celou plochu obrazovky, nebo jenom vybrané okno. Pokud jste s druhou stranou předem domluveni, můžete rovnou na dotyčného v seznamu kontaktů kliknout pravým tlačítkem myši a vybrat možnost „Sdílení obrazovky“. Objeví se následující dotaz:


Po jeho potvrzení můžete s druhou stranou hovořit a zároveň sdílet obrazovku. Celý proces kdykoliv ukončíte pomocí „Zastavit sdílení obrazovky“ (skrývá se opět pod tlačítkem plus).

Tuto funkci můžete využít například nejen pro sdílení prezentací na obrazovce, ale můžete také rodině nebo přátelům ukázat nejnovější fotografie, případně můžete někomu poradit, jak se používá konkrétní aplikace nebo nástroj. Poslední možnost by se mohla hodit zejména překladatelům, např. když si budete chtít s kolegou vyměnit tipy na používání překladového softwaru. Osoba na druhé straně sluchátek nemusí dělat vůbec nic – jenom se dívá. Při komunikaci dvou uživatelů je tato možnost zdarma. Existuje ale také skupinové sdílení, které lze realizovat prostřednictvím placené služby Skype Premium (cena začíná na 6,99 eurech bez DPH za měsíc).


Žádné komentáře:

Okomentovat