31. května 2012

Podnikatelské semináře


Z evropských peněz a operačních programů se dnes (zatím ještě) financuje spousta projektů. O užitečnosti a potřebnosti mnohých z nich bychom samozřejmě mohli polemizovat. My bychom vám dnes rádi představili projekt Hospodářské komory hl. m. Prahy. Jedná se Podnikatelskou akademii – Vzdělávání zaměstnanců v mikropodnicích a osob samostatně výdělečně činných. Tento projekt je financovaný z Operačního programu Praha – Adaptabilita. Je určený drobným podnikatelům a mikropodnikům (tj. firmám s max. 10 zaměstnanci) a osobám samostatně výdělečně činným. Stačí, pokud máte sídlo nebo místo podnikání na území Prahy, nebo zde probíhá alespoň 50 % vaší pracovní činnosti. Potom už si jen můžete vybrat seminář dle libosti a přihlásit se přes webové rozhraní. Úplně nejlepší na tom je, že účast je bezplatná! Pouze musíte vyplnit a podepsat čestné prohlášení. 


Na výběr je celkem z 34 témat, která sahají od daní, financí a práva přes tzv. měkké dovednosti až po IT a po dobu trvání projektu se opakují. Semináře se konají v čase od 9 do 16 hodin a jsou jednodenní až třídenní. Před prázdninami se už asi na žádný přihlásit nestihnete, ale určitě se na stránky Komory podívejte koncem léta. Z osobní zkušenosti můžeme říct, že semináře byly přínosné, ale pochopitelně nemůžeme hodnotit všechna témata a všechny lektory. Je to určitě také dobrá příležitost, jak se setkat s novými lidmi a vyměnit si zkušenosti, případně i kontakty, zejména pokud pracujete z domova.

Abychom ale jen nechválili, musíme bohužel konstatovat, že čeští přednášející mají z nějakého důvodu problémy s dodržováním času. Tím nemyslíme ani tak pozdní začátek (i když na nejmenovanou lektorku jsme čekali půl hodiny a prý je to u ní pravidlem), ale spíš konec semináře. Odhadnout, kolik se toho dá během 7 hodin s přestávkami stihnout, je zřejmě pro mnohé nadlidské úsilí.

Žádné komentáře:

Okomentovat