26. května 2012

Hrst užitečných odkazů

Blog jsme v poslední době poněkud zanedbávali. Květen byl totiž pracovně velice náročný (za což jsme samozřejmě rádi!). Věříme, že v duchu hesla "nezáleží na kvantitě, ale na kvalitě" nám to odpustíte. Dnes vám přinášíme několik zajímavých odkazů, které byste mohli využít během své práce.


Na stránkách Oddělení pro koordinaci terminologie Evropského parlamentu naleznete v části "Useful links" hned několik užitečných odkazů. V části "Glossaries" se potom můžete proklikat na celou řadu glosářů publikovaných institucemi a orgány EU. Pokud není vaším pracovním jazykem angličtina, jistě vás potěší, že většina z nich je vícejazyčných.
S novým slovníkem oborových pojmů přišlo také Ministerstvo dopravy ČR. Jedná se o slovník česko-anglický a je k dispozici pouze online.


Poslední odkaz je z trochu jiné oblasti, ale s překládáním (bohužel) určitě souvisí. Pokud máte problémy s neplatiči, mohl by se vám hodit článek "Jak dostat zaplaceno" z pera Sylvy Ficové, anglické tlumočnice a překladatelky na volné noze.

Pěkné klikání!

Žádné komentáře:

Okomentovat