5. dubna 2012

Terminologické semináře Komory soudních tlumočníků

Na letošní jaro připravila Komora soudních tlumočníků ČR hned několik z řady oblíbených terminologických seminářů. Některé z nich se už staly každoroční tradicí. Tak je tomu třeba v případě česko-anglického terminologického semináře, který se letos uskuteční již po třinácté. Po několika letech se z Hluboké nad Vltavou přesunul do Mikulova. Nějaká centrálněji položená lokalita by asi neuškodila, ale na druhou stranu není nad to proložit přednášky dobrým moravským vínem. Seminář se uskuteční ve dnech 20. – 22. dubna a i tentokrát se můžete těšit na oblíbenou Martu Chromou z Právnické fakulty UK v Praze. Spolu s dalšími přednášejícími se zaměří na trestní právo procesní.

 
Další v řadě následuje česko-španělský terminologický seminář, který se bude konat 12.  května v Praze. I ten slibuje zaměření na trestní právo. Kromě toho se bude věnovat obecné problematice právních textů a jejich překladů a společně s hostem ze zahraničí také etickému kodexu soudního tlumočníka a otázkám s ním spojeným.
Ve znamení trestního práva se ponese i česko-francouzský terminologický seminář. Zúčastnit se můžete 2. června v Praze. Sérii terminologických seminářů zakončí ruština a ukrajinština. Termíny posledních dvou jmenovaných budou ještě upřesněny, takže sledujte web Komory, kde se také můžete na tyto akce přímo přihlásit. Chystáte se na některý z nich?

Žádné komentáře:

Okomentovat