23. září 2011

Seznam zahraničních neplatičů

Když už jsme tento týden nakousli téma plateb a podvodů, rádi bychom vás upozornili na zajímavé stránky, které nabízejí přehled „problematických“ klientů.

Stránky se jmenují Payment Practices a jsou zaměřeny výhradně na překladatelské odvětví. Existují již od roku 1999 a v současné době seznam čítá 8 133 překladatelských agentur a klientů z celého světa. Svými komentáři do systému přispívají přímo překladatelé a tlumočníci, kteří mají s tou kterou agenturou zkušenosti z první ruky. Komentáře jsou moderovány a databáze usiluje o maximální objektivnost. Tato služba není bohužel zdarma, roční poplatek je 20 USD nebo 15 EUR, ale můžete si ji zdarma na 7 dní vyzkoušet. Registrovat se můžete zde.

V souvislosti s předchozím příspěvkem z tohoto týdne bychom vás rádi upozornili na veřejnou a bezplatnou část výše uvedených stránek, věnovanou právě nigerijským scamům, které se zaměřují speciálně na překladatele a tlumočníky a bohužel už dávno překročili hranice Nigérie. Jednu dobu byl například velice populární anglický biskup, který sháněl v České republice tlumočníka. Tato záležitost se řešila i v rámci Jednoty tlumočníků a překladatelů, jejíž členy „pan biskup“ obeslal. Pokud vám tedy v emailu přistane lákavá nabídka s nápadně dobrými finančními podmínkami, radíme vám dotyčného raději předem prolustrovat!

Máte s podobnými praktikami nějaké vlastní zkušenosti? Podělte se o ně s námi!

Žádné komentáře:

Okomentovat