19. září 2011

Podvodné emaily bez korektury

O nechvalně proslulém nigerijském scamu už zřejmě většina z nás alespoň slyšela, možná jste dokonce sami pár takových zpráv obdrželi. Pevně věříme, že žádný z našich čtenářů se nestal obětí, a pro neznalé věci snad jen velice stručně uvedeme, že se jedná o nejrůznější rádoby seriózně vypadající emaily, jejichž jediným cílem je vylákat z vás peníze. Více si o nich můžete přečíst například zde. Jedním z typických rysů těchto dopisů je velice chabá jazyková stránka. Navíc ve snaze přiblížit se „cílovému publiku“ se jejich autoři uchýlili k použití internetových překladačů. Výsledek pak vyvolává spíše úsměv. Posuďte sami – tentokrát navíc pod záštitou OSN:


„Jsme skutečně povolena nově jmenovaný generální tajemník Organizace spojených národů, a řídící orgán měnové jednotky OSN, aby prošetřila zbytečného prodlení s placením, doporučen a schválen ve svůj prospěch. V naší studii jsme zjistili, s hrůzou, že platba byla zbytečně zdržel zkorumpovaných úředníků, bank, kteří se snaží odvést své prostředky na jejich soukromé účty.

Reprezentovat to, byla bezpečnost vašich finančních prostředků organizované v podobě své osobní identifikační číslo: 4131030637420496 / (PIN kód): 2900/AND Tak tady máte: podrobnosti transakce STATUS ID: LSO543269861390 Vaše (ATM VISA kartu) a všechnynezbytných ujednání s bankou Nigérie Zenith Plc a manažer Zenith banka Nigérie Plc mi řekl, že je třeba si ověřit vaše informace před tím, než mohl proces doručení vaší karty VISA ATM na vás, takže zpátky k nám, ihned k usnadnění poskytování vaše ATM KARTY VISA obrovský (6.800.000 dolarů).
1. Vaše celé jméno ................
2. VÁŠ DOMOV Adresa dodání ...
3. Váš věk :....................
4. Váš Povolání :..............
5. Vaše stávající telefonní číslo :....
6. Kopii dokladu totožnosti / FOTO ......
7. Skype ID :...............

Po obdržení této informace, budeme začít posílat kartu přímo do vašeho e-mailové nominován address. So vám absolutně nic dělat starosti, protože vše, co potřebujete, je vaše rychlé reakci a spolupráci na tento e-mail.“

Žádné komentáře:

Okomentovat