31. srpna 2011

Z extrému do extrému

K následujícímu zamyšlení nás přivedl telefonát jedné z našich kolegyň, která volala, zda bychom pro ni neměli nějakou zakázku. Při té příležitosti zmínila, že posledních několik dnů je všude „mrtvo“.

Pokud pracujete tzv. na volné noze, určitě jste to už zažili. Jsou prostě dny, kdy se vůbec nic neděje. Očima hypnotizujete telefon, který za celý den ani jednou nezazvoní, a počet nových emailových zpráv s žádostmi klientů se rovná nule. Pak se někdo ozve s expresní zakázkou, kterou s radostí přijmete, a v tu chvíli se to na vás začne valit ze všech stran. Telefon zvoní a chodí jedna objednávka za druhou, takže 24 hodin, které den nabízí, se zdá žalostně málo.

Nevíme, proč a čím to je, ale práce zkrátka generuje další práci… Bohužel jsou tyto cykly poměrně nepředvídatelné a žijí si vlastním životem. Nabídnout můžeme asi jedinou radu: neklesejte na mysli a nepropadejte panice. Naopak se snažte využít neplánované volno k relaxaci či vyřešení všech restů a myslete na dny, kdy opět budete sedět u počítače 12 hodin denně.

My vám samozřejmě přejeme, aby vaše pracovní nasazení bylo pokud možno vyvážené!

Žádné komentáře:

Okomentovat