1. srpna 2011

Google +

Možná jste se už také doslechli o Google Plus, který je nejnovějším přírůstkem v rodině tzv. sociálních médií. Jak už název napovídá, jedná se o produkt společnosti Google, který od 28. června tohoto roku běží ve zkušební fázi pod názvem Projekt Google Plus. Experti ho familiérně nazývají Plusko. Jeho ambicí je (údajně) nahradit Facebook a Twitter. Najdete ho na doméně plus.google.com  a, podobně jako zpočátku služba gmail, funguje jen na pozvání. Nás do této vybrané společnosti zatím nikdo nepozval, a pokud je nám známo, tak další pozvánky vydávány nejsou a Google si vystačí s pokusnými králíky, kteří se mu již přihlásili. Možná jste si všimli nové červeno-černé horní lišty vyhledávače Google. Ta s uvedením Google + souvisí a právě přes ni se budou přidávat noví uživatelé pomocí +Vy. V době krátce po spuštění byl zájem o registraci takový, že dalším žadatelům už se objevovalo jen chybové hlášení.
 
Funkčně je Google Plus velice podobný Facebooku, ale o něco lépe střeží vaše soukromí a umožňuje vytvářet tzv. kruhy, vlastně skupiny přátel. S každým svým kruhem pak můžete sdílet jiné druhy informací. Počet kruhů, do kterých může být jeden uživatel zařazen, není omezený. Twitteru se potom Google Plus podobá v tom, že můžete někoho sledovat, aniž by dotyčný musel na oplátku vidět vaše informace. Na své si tedy přijdou i tajní agenti! Mezi další služby patří Témata, tedy informace z oblastí, které by vás mohly zajímat, a něco jako videochat. Chystá se také spuštění verze pro firemní uživatele.


Tak co myslíte, přinese Google + něco nového a převratného a blíží se konec Facebooku, nebo to bude jen další „žrout času“?

Žádné komentáře:

Okomentovat