22. srpna 2011

AnyCount spočítá cokoliv

Ceny překladů počítáme zatím stále na normostrany. Klient pošle text ve Wordu, my sečteme znaky včetně mezer (respektive znaky bez mezer a slova), vydělíme to 1800 a máme počet normostran. Jenže co dělat v případě, kdy je soubor k překladu v PowerPointu nebo Excelu? A co když klient pošle pdf nebo jpg a chce cenu znát předem? Jak se potom trefit, aby ani jedna ze stran nebyla ošizená?


Naštěstí chytří vývojáři vymysleli nástroje, které provedou počítání za nás. Jedním z nich je například AnyCount. Jak název napovídá, AnyCount vám spočítá v podstatě cokoliv, a to v jakémkoliv formátu. Zajímají vás klasické normostrany o 1800 znacích včetně mezer? Nebo „evropské“ normostrany o 1500 znacích bez mezer? Chtějí vaši klienti v Německu účtovat za řádky? Nebo jste už přešli na zdrojová slova? S tím vším vám AnyCount pomůže. Pokud jde o formáty, podporuje AnyCount všechny myslitelné. Můžete je dokonce kombinovat v rámci jednoho počítání a výsledky si zobrazit jak souhrnně, tak pro každý soubor zvlášť. Dokonce můžete v rámci každého výpočtu upřesnit, co všechno budete chtít počítat, např. záhlaví, ale ne zápatí, nebo vynechat poznámky pod čarou či textová pole atd. Velikost počítaných jednotek si navíc můžete sami definovat, nebo vytvořit vlastní, třeba normostranu o 250 slovech. Ve verzi Enterprise nabízí AnyCount také propojení s fakturací.

Pokud si zatím chcete AnyCount jenom vyzkoušet, můžete si ho zkušebně stáhnout na 30 dní zdarma a následně za zvýhodněnou cenu zakoupit. Pokud se setkáváte s různými formáty souborů a požadavky klientů, AnyCount se vám určitě vyplatí. Jedinou nevýhodou je, že AnyCount zatím nebyl lokalizován do češtiny.

Žádné komentáře:

Okomentovat