18. ledna 2011

Už jste slyšeli o Dropbox?

Možná to znáte také. Pracujete na počítači, ale občas také na notebooku. Nebo máte jeden počítač doma a druhý v práci. Neustále bojujete s přenášením souborů, které si buď posíláte na email, nebo ukládáte na flash disky. Pak už si sami nepamatujete, kde vlastně máte co uloženo, a občas dokonce nějaký disk ztratíte…

To všechno vám pomůže vyřešit služba DropBox , kterou jsem nedávno objevila. (Všichni, kdo ji už několik let znají a ke spokojenosti používají, nemusejí ani číst dál – nic objevného se v tomto příspěvku nedozví.) DropBox si jednoduše nainstalujete do všech počítačů, kde budete chtít službu používat. Tím se vám v adresáři automaticky vytvoří složka „Dropbox“, do které můžete ukládat soubory podle libosti. Když si potom tutéž složku otevřete například v notebooku, ke svému překvapení zjistíte, že to skutečně funguje a obsahuje stejné soubory! Ty můžete následně upravovat a pracovat s nimi. Po uložení změn se všechno zase krásně synchronizuje.

V základní verzi 2 GB je tato služba poskytována zdarma, můžete si ale připlatit, a získat tak víc prostoru. Funguje pro Windows i Mac, a dokonce i pro mobilní zařízení jako iPhone, iPad nebo Blackberry. A pokud byste se ocitli někde bez vlastního PC, můžete se k obsahu pochopitelně dostat také přes prohlížeč internetu. Od prosince 2010 je prý k dispozici nová verze, ale vylepšení bohužel nemohu posoudit, protože jsem nikdy nepracovala s tou starou.

Co by navíc mohlo být zajímavé pro práci překladatele, je možnost sdílení obsahu s jinými uživateli, což se rozhodně jeví rychlejší než nahrávání do úschovny.

Žádné komentáře:

Okomentovat